Loading dogodki

« Vsi dogodki

• Ta dogodek je že bil izveden.

Voda namesto sladkorja tudi v Kranju

14. 11. 2019 @ 16:00 - 19:00

Vsako leto 14. novembra praznujemo Svetovni dan sladkorne bolezni. Ta dan je rojstni dan Fredericka Bantinga, kanadskega znanstvenika, ki je skupaj s svojim mladim asistentom Charlesom Bestom, v laboratoriju izoliral beljakovino, kasneje poimenovano inzulin.  Za ta dosežek je leta 1923 prejel Nobelovo nagrado za medicino.

Spoznajte sladkorno bolezen – zmanjšajte tveganje – pijte vodo

Lions klub Kranj bo pod idejno zasnovo Lions kluba Trebnje  14. 11. 2019, ko po svetu obeležujemo Dan sladkorne bolezni, v Qlandii Kranj ozaveščal mimoidoče o pomembnosti zdravega načina življenja v boju proti tej bolezni. Osredotočili se bodo predvsem na pitje vode namesto sladkih pijač. Njihovo geslo je VODA NAMESTO SLADKORJA. Tako bodo tistim, ki bodo sprejeli njihove nasvete, podarili pol litra vode.

Datum:
14. 11. 2019