Zlata pentlja simbolizira vse oblike raka. Opogumlja in daje moč za težke izzive bolezni.

Ko si pripnemo »Zlato pentljo«  izkažemo spoštovanje vsem Junakom:

• otrokom in mladostnikom, ki se pogumno spopadajo z rakom,
  • vsem, ki so premagali otroškega raka,
  • družinam, ki pogumno živijo naprej, čeprav so zaradi raka izgubile otroka,
  • zdravnikom, zdravstvenemu osebju in prostovoljcem, ki svoj poklic in čas namenjajo otroškemu raku.

Lionsi imamo edinstveno priložnost, da neposredno pomagamo pri zdravljenju otrok z rakom. Z vpisom v register Slovenija Donor lahko postanemo darovalci krvotvornih matičnih celic. Presaditev krvotvornih matičnih celic pride v poštev predvsem pri zdravljenju nekaterih oblik raka, ki so pogoste pri otrocih. Velikokrat je presaditev krvotvornih matičnih celic edina možnost, ki jo ima otrok z rakom za preživetje. Lionsi lahko izboljšujemo kvaliteto življenja otrok z rakom tudi s socialnim vključevanjem. Gre za zelo široko polje različnih možnosti. Lahko se izvedejo posebne akcije z namenom socialnega vključevanja otrok z rakom. Otroke z rakom in njihove družine lahko povabimo na različne prireditve, ki jih organizirajo Lions klubi. Možno pa je tudi sodelovanje s partnerskimi organizacijami na njihovih prireditvah.

Priporočamo vpis  v register »Slovenija Donor« za darovanje krvotvornih matičnih celic. Druženje z otroci z rakom ob različnih priložnostih.

SLOVENIJA DONOR (ztm.si)  Slovenija Donor – vpis v register

Inštitut Zlata Pentljica, otroci z rakom Društvo Junaki 3. nadstropja Ustanova Mali vitez

#rakpriotrocih #rakprimladostnikih #ozaveščamo