Ob dnevu Bele palice so člani vseh pomurskih Lions klubov skupaj z guvernerjem Lions Slovenija Ninom Maletičem preživeli čudovit popoldan skupaj s slepimi in slabovidnimi. Obiskali so jih v njihovih novih prostorih v Murski Soboti. Po slavnostnem delu dogodka so izvedli tekmovanje v vrtnem kegljanju in se preprosto družili.

Slepi in slabovidni nas učijo gledati s srcem.

Lions klubi Pomurja in Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih že dolga leta zgledno sodelujejo. Lions so Lions člani pomagali pri nakupu dragih tehničnih pripomočkov, pri opremljanju prostorov, s pomočjo Lions kluba Murska Sobota je bil kupljen prvi društveni kombi za potrebe prevozov slepih in slabovidnih oseb v Pomurju.

Skupaj so izvedli številne izkustvene akcije s simulacijo hoje z belo palico, s spremljevalcem oziroma psom vodnikom ter s poznavanjem prilagojenih tehničnih pripomočkov, ki omogočajo slepim in slabovidnim lažjo in kakovostnejšo komunikacijo z okoljem.

0 Komentarjev

seven − five =