Lions klub Celje Mozaik je izvedel tradicionalni festival dežnikov, ki je bil letos zopet malo drugačen. Tokrat sodelujoči umetniki – slikarji in likovni ustvarjalci so poleg čudovito unikatnih poslikanih dežnikov, tokrat poslikali tudi senčnike za luči- abažurje.  Številni prebivalci Celja in okolice, ki že leta obiskujejo festival, so akcijo tudi letos podprli z dobrodelnimi prispevki in tako postali lastniki krasnih stvaritev lokalnih umetnikov. Pri tem so se lahko posladkali še s toplimi fritulami, ki so jih cvrle članice kluba na stojnici.

Celoten izkupiček so namenili pomoči potrebnim – del zbranih sredstev za Varno hišo in del za starostnike. Tako bodo dežniki in senčniki znova prinesli žarke upanja in barve v življenja tistih, ki to najbolj potrebujejo.

Festival dežnikov je bil letos izvedel v okviru skupne tržnice humanitarnih društev, na kateri so se predstavila humanitarna društva iz Celja, Žalca in Velenja.

0 Komentarjev