Dragi prijatelji, Lions,

v času izolacije nam je naša brezpogojna dobrodelnost omejena, vendar vsi mi, lahko tudi od doma veliko naredimo in “Pomajmo od doma”.

Prvo pravilo, ki ga moramo upoštevati je: Ostanimo doma, s tem bomo pomagali sebi, svojcem in tistim, ki bodo po Covitu potrebovali našo nujno pomoč.

V klubih razmislimo, kako lahko pomoč potrebnim nudimo od doma kjer nam ostaja ogromno časa, idej in energije.

• Poglejmo v okolje, vsak ima v bližini nekoga, ki potrebuje pomoč v vsakodnevnih opravilih in v tem času ne more tega storiti sam.
  • Čas je, da se ozremo med nas, same Lions, in poskušamo videti kdo potrebuje pomoč, sedaj ali po izolaciji ko bo za marsikoga nastala eksistenčna kriza.
  • Razmislimo o  ustanovitvi finančnih skladov v klubih kjer bi se zbirala sredstva za tiste Lions, ki bodo oziroma že potrebujejo pomoč (morda kdo ne more plačati članarine, nam pa z aktivnostjo veliko pomaga).
  • Komunicirajmo z osebami, ki so pomoči potrebne na daljavo preko komunikacijskih kanalov.
  • Pomoč, pomeni tudi klepet, telefonski klic, že tako osamljeni in sedaj najranljivejši skupini populacije.
  • Berimo jim preko telefona.
  • Prinesimo jim hrano, operimo jim perilo, postorimo najnujše življenske aktivnosti.
  • Mlajši Lions se lahko angažiramo v pomoči CZ in drugih službah, ki so sedaj v prvih vrstah, z zavedanjem, upoštevanja zdravstveno varstvenih pravil.
  • Šivajmo maske in drugo zaščitno opremo. (Akcija nabave mask preko distrikta je bila, hitra, učinkovita in prepotrebna).
  • Pomislimo na lačne otroke v socialno šibkih družinah v svojem okolju in jim pripravimo prehranski paket obroka.
  • Komunicirajmo in komunicirajmo  in še enkrat komunicirajmo med seboj, z drugimi osebami, ker s tem nudimo neprecenljivo pomoč, v teh kritičnih težkih časih.

Breda Pečovnik,

Koordinator dobrodelnosti -GST