Lions klub Trebnje v letu 2024-2025 praznuje 25 let delovanja
Lions klub Trebnje je na svojem rednem oktobrskem zboru obravnaval program dela za lionistično leto 2024/2025. Lions klub Trebnje obeležuje 25 letnico.
Ob tem visokem jubileju si je klub zastavil najobsežnejši program dela v svoji zgodovini. 25 letnico bodo obeležili 19. novembra s prireditvijo Podarimo koncert. V kulturnem domu bosta nastopila Nuša Derenda in Big band Glasbene šole Trebnje. Gost večera bo duhovnik Martin Golob. Vstop bo prost, namesto vstopnice bodo delili zbornik, ki ga bodo izdali ob 25 letnici.
Zbirali bodo prostovoljne prispevke za podporo talentiranim otrokom na področju umetnosti in športa. Akcija Žoga namesto telefona že poteka. 2000 evrov so namenili otrokom iz socialno šibkih družin, da se bodo lahko ukvarjali s športom.
Spomladi bodo organizirali dobrodelni nogometni turnir. Aktivneje bodo začeli zbirati odstotek dohodnine, ki ga lahko davčni zavezanci namenijo za donacije. Nadaljevali bodo z akcijami Lions diabetes meni, Pomagamo oživljati in pomagamo Rdečemu križu, Darujem lase in Zbiranje očal.
Že več let si prizadevajo za ureditev trga v Trebnjem, na katerem bi bila postavljena replika kipa Herkula, ki so ga našli pri arheoloških izkopavanjih. V antičnih časi je bila na območju sedanjega Trebnjega rimska naselbina Praetorium Latobicorum.
Na sliki je predsednik LK Trebnje, Miha Anžiček