Največja LIONS humanitarna prireditev na prostem zbrala rekorden znesek dobrodelnih sredstev in združila ljudi z dobrodelnostjo. HVALA vsem, ki ste z nami del te neverjetne zgodbe.

Člani Lions Kluba Ptuj so na 18. Lions Obarjadi združili dobrodelnost, druženje, karneval in Lions energijo za ljudi in na Ptuju pričarali našo največja lions humanitarno prireditev na prostem, ki daje dobrodelni pridih kurentovanju in največjemu karnevalu v Evropi.

»Lionsi smo tisti, ki smo poklicani k povezovanju in združevanju,« so besede, ki jih je ob svoji izvolitvi za guvernerja zveze Lions klubov, Distrikta 129, izrekel Radovan Pušnar. Le-te so se v vsej moči izkazale tudi na 18. Obarjadi Lions kluba Ptuj, največji humanitarni in družabni ter kulinarični prireditvi na prostem v času Kurentovanja in sploh največji prireditvi slovenskih Lionsov. Obiskalo jo je več kot sedem tisoč ljudi, k temu je prispevala tudi nova lokacija na Novem trgu, v samem jedru Ptuja.

Med njimi je bil tudi guverner, pohvalil je njene organizatorje in sodelujoče ekipe ter poudaril, da je nekaj takega mogoče doživeti le na Ptuju. »Lions klubu Ptuj je druženje z dobrodelnostjo ponovno čudovito uspelo. V Sloveniji je veliko ranljivih skupin in posameznikov, ki potrebujejo pomoč. Lionsi pri tem lahko pomagamo.«

Še nikoli doslej pa v skrinjice na stojnicah tekmovalnih ekip, ki so se tudi šibile od lokalnih domačih dobrot, niso ljudje toliko darovali za dober namen.

Lions klub Ptuj – uradna stran je na 18. Lions Obarjada 2023 zbrala rekordniih 30.000 EUR sredstev, ki jih bodo v celoti namenili za:

➡️ družini Kralj iz Velike Nedelje, ki ji je požar uničil hišo

➡️ posameznikom in družinam pri lajšanju socialne stiske

➡️ otrokom iz socialno šibkih družin za njihovo šolanje

➡️ delovanju razdelilnice hrane na Ptuju

Na Obarjadi je sodelovalo 26 ekip, zmagovalno obaro je skuhala ekipa MCK d.o.o. in RESEDA d.o.o. Ččestitke vsem sodelujočim ekipam.

Ob predaji priznanj je prisotne nagovoril tudi naš guverner LIONS Slovenija Radovan Pušnar, ki je izpostavil: “Skupaj zmoremo, skupaj POMAGAMO. Hvala vam, da lahko skupaj z vami pomagamo”

Ob številnih Lionsih iz vseh koncev Slovenije, so letošnjo Obarjado, ki jo vodi Ptujski Lions Igor Kolar, obiskali tudi Lionsi iz Hrvaške Lions Hrvatska Drazen Melcic.

Bravo Lioni, skupaj zmoremo, skupaj POMAGAMO.

0 Komentarjev

three + 20 =