Lions klub Idrija je pripravil v sodelovanju z Zvezo slepih in slabovidnih Slovenije, Medobčinskim društvom slepih in slabovidnih Nova Gorica, s Hotelom Cerkno in Smučarskim društvom Novinar že šesti Dan na snegu za slepe in slabovidne. Srečanje je bilo v nedeljo, 22. januarja 2023 na smučišču Smučarskega centra Cerkno.

Okoli 20 slepih in slabovidnih ter njihovih družinskih članov je ob spremstvu videčih lahko uživalo v zimskih športih in drugih aktivnostih na prostem. Igor Miljavec, predsednik Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Nova Gorica in pooblaščenec Lions klubov Slovenije za pomoč slepim in slabovidnim je ob tem povedal, da je poslanstvo dogodka širiti vključenost invalidov v okolje in odpravljati predsodke družbe do invalidov.

0 Komentarjev

15 − one =