Lions Slovenija opozarja na vedno večjo humanitarno krizo in hkrati na nujno sistemsko ureditev projekta Donirane hrane, v okviru katere smo razdelili že več ton hrane, ki bi sicer končala v smeteh. “Glede na vedno večje potrebe in število prejemnikov hrane, ki jo razdelimo vsak dan, žal sofinanciranje tehnične opreme s strani države ni dovolj” je v Državnem zboru na Odbor za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano izpostavil Zdene Podlesnik, koordinator projekta donirana hrana pri Lions Slovenija. V okviru tega projekta je Lions Slovenija skupaj s trgovskimi podjetji razdelila več ton hrane, ki bi sicer končala v smeteh. Več o hrani, ki jo prostovoljci vsak dan po zaprtju trgovin razdelimo v 90 krajih si lahko preberete na https://www.lions.si/projekti/

A zaradi vedno večjih potreb, je potrebno v roku 4 let nujno rešiti kadrovsko problematiko, opozarja naš Lion Zdene podlesnik, ki že več let uspešno vodi in koordinira projekt: “Prostovoljci ne moremo reševati dolgoročno te problematike. Zato Lions Slovenija poziva vlado in vse pristojne organe k čimprejšnji ureditvi te pereče problematike. “Pri tem imajo pomembno vlogo tudi občine, katere pozivamo da aktivno prepoznavajo potrebe in možnosti. Pričakujemo od vlade, da jih bo k temu spodbudila. Prav tako pa opozarjamo tudi na sofinanciranje energije, ki je še posebej velik izziv za ljudi in tudi za izvajalce Donirane hrane,” poudarja Zdene Podlesnik.

Na Odboru so člani soglasno podprli Strategijo za manj izgub hrane in odpadne hrane v verigi preskrbe s hrano in njeno izvedbo ter pozvali vlado, ministrstva in javne zavode, da pri izvedbi javnih naročil živil in pri načrtovanju obrokov upoštevajo usmeritve iz strategije. Le-to je predstavila Vida Čadonič Špelič, ki je tudi v preteklosti podpirala prizadevanja Lions Slovenija in projekt Donirana hrana.

Naša prizadevanja so bila tudi predstavljena v medijih. Zdene Podlesnik je gostoval v oddaji 24 ur zvečer: https://www.24ur.com/novice/slovenija/prostovoljci-dobrodelnih-drustev-nasa-skladisca-police-in-hladilniki-so-prazni.html

0 Komentarjev

7 + nine =