Članice in člani Lions kluba Murska Sobota in Kulturno-turističnega društva Puconci so obiskali stanovalce Doma starejših občanov Kuzma na Goričkem. V domu, ki sprejme nekaj več kot 65 stanovalk in stanovalcev, vlada prijetno vzdušje, ki so jim ga članice in člani Lions kluba Murska Sobota in Kulturno-turističnega društva Puconci s prijetnim dopoldanskim druženjem še polepšali. Namen obiska je bil, da najranljivejšim v naši družbi, to je starejšim, podarijo nekaj, kar se ne da odmeriti z denarjem – podarili so jim bližino. Prijetno druženje so popestrili z glasbo, KTD Puconci pa so ta čas pripravili okusne dödole za vse stanovalce doma. Lions klub Murska Sobota je starejše razveselil še z didaktičnimi igračami in poletno obutvijo, znamke Crocs. Podarjati bližino je nekaj izjemnega in plemenitega, sploh v času, ko je ta vrednota pogosto pozabljena, članice in člani Lions kluba Murska Sobota pa se zavedajo, kako pomembno je, da v današnjem času ohranjamo sočutnost do najranljivejših v družbi. Na ranljivost starejših v luči nasilja so te dni opozarjale tudi pristojne službe, saj so zaznamovali svetovni dan boja proti nasilju nad starejšimi.

0 Komentarjev

eleven − 1 =