Lions klub Trebnje je 21. maja 2022 v Deželi kozolcev v Šentrupertu na Dolenjskem organiziral prireditev Lions klub gre v Nebesa. Na prireditvi so bile združene kar tri akcije: Pomagamo otrokom z Downovim sindromom, Vpis v register – pomagamo otrokom z rakom in okoljska akcija Krožnike in žlice na kompostnik.

Zjutraj so pohodniki odšli v Nebesa – naselje v hribih nad Šentrupertom s čudovitim razgledom. Ko so se vrnili s pohoda se je začel program. Nastopil je otroški pevski zbor osnovne šole iz Šentruperta. Pevka iz društva Sožitje je zapela Dan ljubezni. Z plesnim in glasbenim nastopom so navdušili osnovnošolci Osnovne šole s prilagojenim programom Mirna. Na koncu je predsednik 1. cone 2. regije Andrej Lešnjak predstavnici društva Downov sindrom Slovenija izročil simbolični ček za 4117 evrov. V okviru conske akcije Pomagamo otrokom z Downovim sindromom se je zbiralo sredstva za zgodnjo obravnavo otrok z Downovim sindromom. Zgodnja obravnava je program specifičnih prilagojenih vaj, ki otrokom omogočijo, da lažje premagujejo razvojne zaostanke in v najpomembnejšem obdobju zgodnjega otroštva zmanjšajo razlike, ki jih ločijo od njihovih vrstnikov. Vzporedno je potekala akcija Vpis v register – pomagamo otrokom z rakom. Udeležencem prireditve se je dajalo informacije o darovanju krvotvornih matičnih celic, ki lahko rešijo življenje bolnikom z krvnimi raki, ki so najpogostejši ravno pri otrocih. Sledila je pogostitev. Hrano in pijačo so stregle članice društva podeželskih žena Šentrupertske šmarnice. Krožniki in žlice so bili iz biorazgradljivega kompostirnega materiala. V okviru akcije Krožnike in žlice na kompost so jih Šentrupertske šmarnice ob koncu pospravile in doma odložile na svoje kompostne kupe. Iz krožnikov in žlic bo nastala solata.

Najpomembnejše pa je bilo druženje. Na prireditev so prišle družine iz društva Downov sindrom Slovenija s svojimi Nogavičkami, kot se ljubkovalno imenujejo otroci z Downovim sindromom. Iz društva Junaki 3. nadstropja so prišle družine otrok z rakom. Pričakale pa so jih družine domačih otrok iz Šentruperta.

7 Komentarjev

sklep online · 21. 3. 2024 ob 23:44

Wow, superb blog structure! How lengthy have you been running a blog for?

you made running a blog glance easy. The total glance of your web site is excellent, let alone the content material!
You can see similar here sklep online

sklep online · 22. 3. 2024 ob 7:31

I’m curious to find out what blog system you are
using? I’m having some minor security issues with my
latest website and I’d like to find something more safe.

Do you have any suggestions? I saw similar here: Dobry sklep

e-commerce · 28. 3. 2024 ob 7:11

Howdy! Do you know if they make any plugins to help with SEO?
I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very
good results. If you know of any please share. Thanks!
You can read similar art here: Sklep internetowy

najlepszy sklep · 29. 3. 2024 ob 10:04

Hi! Do you know if they make any plugins to assist with Search
Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted
keywords but I’m not seeing very good gains.
If you know of any please share. Appreciate it!
You can read similar text here: E-commerce

List of Backlinks · 3. 4. 2024 ob 18:12

Hello there! Do you know if they make any plugins to
help with Search Engine Optimization? I’m trying to get my site to rank for some
targeted keywords but I’m not seeing very good success.
If you know of any please share. Many thanks! I saw similar art
here: Scrapebox List

Zella · 4. 4. 2024 ob 7:25

Hi there! Do you know if they make any plugins to assist
with SEO? I’m trying to get my blog to rank for
some targeted keywords but I’m not seeing very good success.
If you know of any please share. Thanks! I saw
similar article here: List of Backlinks

Scrapebox Aa List · 4. 4. 2024 ob 23:55

Hey! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization?
I’m trying to get my site to rank for some targeted keywords but
I’m not seeing very good results. If you know of any please share.
Appreciate it! You can read similar blog here: AA List

ten + 16 =