Pred 12  leti je bila Darji Delavec zaupana koordinacija s strani takratnega predsednika LK Kranj Damjan Ahačič med Lions klubom in Rotary Klub Kranj, ki je pravzaprav idejni pobudnik POVEŽIMO KRANJ.

V letu 2010 sta Beno Fekonja in Igor Žula predstavila to srčno idejo povezovanja, kateri smo člani v Lions Klub Kranj takoj prisluhnili. Od takrat prepletamo roke in pomagamo tam, kjer je pomoč potrebna, kjer vemo in čutimo, da se bo vrnila tudi nazaj med lokalno okolje. Tako smo v teh desetih letih, čeprav v bistvu že dvanajstih letih pomagali številnim ljudem direktno in posredno Fundacija Vincenca Drakslerja, Center KORAK, Kranj, Varstveno delovni center Kranj, ZPM Moste Polje, družini iz Poženika, ki je v hudi nesreči izgubila očeta in moža, osnovnim šolam iz Kranja za razvoj Robotike, projektu Tudi TI si ANGEL, Center IRIS ter za nakup defibrilatorjev.

V vseh teh letih so skupaj donirali okoli 80.000 eur, kar ni majhna številka. Temu dodajajo letošnji, 10. Povežimo, ki je bil zopet nadvse uspešen, saj so zbrali in donirali 11.200  EUR. Ko se  Darja zavezala sodelovanju v projektu POVEŽIMO KRANJ – POVEŽIMO SE, je to zavezo uresničevala z vsem svojim srcem.

»Neskončno veliko ljudi nam je pri POVEŽIMO KRANJ ponudilo roko v zameno za samo besedo HVALA, za kar smo jim neizmerno hvaležni! Preveč  jih je, da bi jih lahko našteli in ker bi skozi vas ta leta verjetno našteli preko 100 ljudi bi lahko koga pozabili omeniti. Zato še enkrat vem in vsakomur srčna HVALA. Želimo si, da dogodek POVEŽIMO SE ostane še naprej osrednji dogodek kranjskih Rotarijcev in Lionsov in da jih ob letu osorej prav vse vidimo na dogodku.« pravijo v Lions klubu Kranj.

Povzeto po zapisu Darje Delavec, vodje organizacijskega odbora POVEŽIMO SE in tajnice LK Kranj

0 Komentarjev

eleven + 7 =