Lions Obarjada 2022, ki v normalnih okoliščinah na Ptuj privabi več kot 5000 ljudi, je v soboto, 19. februarja 2022, obarvala Ptuj v dobrodelne barve. Organizatorji našega največjega humanitarnega dogodka na prostem v Sloveniji, člani Lions kluba Ptuj, so se skupaj z rekordnim številom ekip zbrali ob 9. uri pred restavracijo Pan Kidričevo, ki je dobrodelno skuhala obaro. Nato so skupaj razdelili 500 obrokov obare in zbrali rekordnih 18.800 dobrodelnih sredstev, kar je največ od vseh Obarjad do sedaj.

Z REKORDNIM ZNESKOM BODO POMAGALI 5 DRUŽINAM

Predsednik Lions kluba Ptuj in dolgoletni vodja Obarjade Igor Kolar se je ob začetku 17. Obarjade najprej zahvalil svojim članom, nato pa posebno zahvalo namenil ekipam in sponzorjem: »Letos več ni bilo vprašanje, če bodo pomagali, ampak je večina ekip, naših zvestih sponzorjev in donatorjev, samo vprašalo, kako lahko pomagamo. Iskrena hvala vsem.« Kot poudarja Kolar, je to dokaz, da je Obarjada v prvi vrsti dobrodelen dogodek, ki spreminja svet na bolje. Tako se je odzvalo rekordno število sodelujočih ekip, 26. To pa ni edini rekord, ki so ga zabeležili na 17. Obarjadi. Skupaj so organizatorji Lions kluba Ptuj zbrali rekorden znesek sredstev, kar 18.800 EUR dobrodelnih sredstev. Igor Kolar je ob tem izpostavil: »To je najvišji zbran znesek v 17-tih letih Obarjade. Vesel sem in hvaležen vsem, ki smo skupaj spisali še eno uspešno dobrodelno zgodbo presežkov. Vsa zbrana sredstva bomo namenili pomoči potrebnim. Pomagali bomo mami samohranilki za obnovo kopalnice, občanu, ki živi v slabih bivanjskih razmerah, bomo obnovili del stanovanja in družinam v stiski. Hvala vsem, ki z nami pomagate in delite trenutke sreče.«

Razdelili 500 obrokov dobrodelne obare

Pred predajo dobrodelnih sredstev so člani Lions kluba Ptuj skupaj s predstavniki ekip, zvestimi podjetji, ki stojijo ob strani Obarjadi iz leta v let, odpeljali in razdelili 500 obrokov obare:

• Zdravstvenemu osebju v Bolnici Ptuj
  • Zdravstvenemu osebju v Zdravstvenemu domu Ptuj
  • Zaposlenim v Domu upokojencev Muretinci
  • Zaposlenim v Domu upokojencev Juršinci
  • Zaposlenim v Domu upokojencev Ptuj
  • Domu za brezdomce Ptuj
  • Razdelilnici Donirane hrane Ptuj, kjer je bil presenetljivo večji obisk in je dobrodelna obara hitro pošla.

OBARJADA IN PROJEKT DONIRANA HRANA

Ob izjemnem obisku v javni razdelilnici v času delitve obare je Kolar poudaril: “Žal je to dokaz, da je stiska in lakota ljudi prisotna tudi na našem območju. Vsako leto smo tudi na klasično organizirani Obarjadi ugotovili, da veliko ljudi prihaja na topli obrok. Zato se moramo bolj kot kadarkoli prej združiti in pomagati.” Tudi zato je Lions klub Ptuj del vseslovenskega projekta Donirane hrane, v okviru katerega Lionsi Slovenije skupaj s partnerskimi organizacijami v 30 krajih, v 117 trgovinah vsak dan po zaprtju prevzemajo hrano, ki bi sicer končala v smeteh, in jo razdelijo ljudem. Žal je prejemnikov vedno več, kot je poudaril danes na Obarjadi guverner Zveze Lions klubov Slovenije Nino Maletič in se tudi sam zahvalil vsem donatorjem in sponzorjem Obarjade 2022: “Vesel sem, da je letos Obarjada presegla pričakovanja v dobrodelnem smislu in bomo lahko lažje pomagali ljudem, ki nas potrebujejo. Čestitke Lions klub Ptuj za takšne akcije.”

Tako je letošnja Obarjada presegla pričakovanja v dobrodelnosti, rekordno zbranem znesku, številu sodelujočih ekip in podarila upanje za boljši jutri. Po predaji obare ljudem na prevzemnih mestih so ekipe v en glas zagotovile, da bodo še sodelovale. Ob koncu je Kolar izpostavil: “Vesel sem, da smo tudi letos z Obarjado združili in povezali ljudi ter z obaro ostali zvesti tradiciji Ptuja in kluba ter podarili trenutke sreče. Z novimi rekordi optimistično zremo v naslednjo Obarjado, na kateri bo upam rekordno številu udeležencev.” Tem željam se je pridružila tudi županja Mestne občine Ptuj Nuška Gajšek, ki se je udeležila dobrodelne Obarjade in predaje obare v domu upokojencev Ptuj: “Vesela sem, da Lions klub Ptuj ohranja dobrodelno tradicijo Ptuja tudi v teh težkih časih. Vsako leto po svojih močeh podpiramo ta projekt, ki povezuje ljudi in hkrati blaži stisko ljudi.”

Zveste ekipe, ki so donirale sredstva in sodelovale na 17. Obarjadi*:

• MESTNA OBČINA PTUJ
  • PERUTNINA PTUJ, d.o.o.
  • RADIO TEDNIK PTUJ, d.o.o.
  • KOMUNALA PTUJ d.d.
  • TALUM KIDRIČEVO d.d.
  • CP  PTUJ d.d.
  • KMETIJSKA ZADRUGA PTUJ z.o.o.
  • DC DOMINKO CENTER d.o.o.
  • ZAVAROVALNICA SAVA d.d.
  • ZAVAROVALNICA TRIGLAV d.d.
  • PANVITA, Mesna industrija Radgona d.d.
  • TISKARNA EKART d.o.o.
  • SECO TOOLS SI d.o.o.
  • FINAKOS d.o.o.
  • PROHIT d.o.o.
  • OBČINA MARKOVCI
  • AHPA d.o.o. – PETOVIA AVTO
  • VGP Drava Ptuj d.d.
  • SILKEM d.o.o.
  • MKV d.o.o.
  • INPLAN d.o.o.
  • MCK d.o.o.
  • Sava Turizem d.d.
  • Transport Frangež d.o.o.
  • MEDOL d.o.o.
  • *Ena ekipa – podjetje je donirala sredstva, a želi ostati anonimna.

IZJAVA DONATORJA O TEM, ZAKAJ POMAGAJO IN SODELUJEJO

Kot je ob zaključku Obarjade povedal Andrej Janžekovič, direktor podjetja MKC, zakaj se je odločil sodelovati na OBARJADI 2022 kot ekipa – donator.: “Ko vidiš, da si pomagal tistim, ki so pomoči potrebni, da so ljudje zadovoljni, srečni, da imajo vsaj za kak trenutek nekaj lepega, boljšega, dobiš občutek, da si naredil nekaj dobrega.”

Naši sponzorji, ki so omogočili 17. Obarjado:

• Perutnina Ptuj d.o.o.
  • Tiskarna Ekart d.o.o.
  • Restavracija PAN Kidričevo
  • Panvita MIR d.d.
  • PR vizija
  • Mega Marketing d.o.o.
  • Kobal Wines

Ob koncu še posebna zahvala medijem, ki nam zvesto stojite ob strani. Z vami lažje pomagamo ljudem v stiski.

0 Komentarjev

fourteen − ten =