Med 30. septembrom in 3. oktobrom 2021 je bila na pobudo glavnega organizatorja, Lions kluba Šibenik, prvič izvedena ekološko izobraževalna akcija »Morje«. K organizaciji je kot soorganizator akcije pristopil tudi Lions klub Domžale.Namen akcije »Morje« je dvigovanje ozaveščenosti o pomembnosti varovanja in ohranjanja morske biosfere ter pobuda za odgovorno ravnanje vsakega posameznika. Udeleženci akcije so se prvi dan z ladjico iz Šibenika odpravili na ogled Nacionalnega parka Krka, kjer so lahko občudovali edinstvene primere iz rastlinskega in živalskega sveta. Drugi dan pa je sledil obisk bližnjih otokov. Ladja se je ustavila na otoku Prvić in Zlarin. Med samo plovbo po prelepem Jadranskem morju so bila na krovu organizirana različna predavanja povezana z različnimi tematikami o zaščiti in varovanju morja.

Akcije sta se med drugimi udeležila tudi guverner distrikta 129 Slovenija, g. Nino Maletić ter guverner distrikta 123 Hrvaška, g. Jozo Berečić, ki sta akcijo pozdravila, organizatorjem pa zaželela uspešno organizacijo in izpeljavo akcije tudi v prihodnje.

0 Komentarjev

13 + sixteen =