30. marca smo se zbrali na tradicionalnem, petem srečanju Lions Slovenija v virtualnem okolju. V čast 30-letnice Lions Slovenija je srečanje potekalo na 30-ti dan v mesecu, tako kot vsa dosedanja “koronska” srečanja. Tema srečanja je bila primerna za trenutni čas in pomembna za bodoče delovanje Lions organizacije: pogovarjali smo se »O cepivih in cepljenjih na splošno ter o cepljenju proti corona-19«. Lion Zdenko Šalda, dr. med, je pripravil zanimivo predavanje o tem, da se zgolj z ustrezno precepljenostjo lahko vrnemo v normalno življenje in v normalno izvajanje Lions aktivnosti ter živa Lions druženja.

V drugi polovici srečanja so Lions klubi predstavili svoje trenutne in bodoče dobrodelne aktivnosti:

• LK Portorož Zarja je vse slovenske lionke in lione povabil k sodelovanju na “Migam, da doniram”, z aktivnostjo v naravi in s pošiljanjem SMS Pomagamo10 na 1919 (do 8. aprila).
  • LK Ljubljana Viva je predstavil prvi razpis Vivinega sklada in k sodelovanju povabil tudi druge klube.
  • LK Ljubljana Forum je povabil k sodelovanju na tradicionalni krvodajalski akciji med 12. in 16. aprilom.
  • LK Bled je predstavil prihajajočo dobrodelno dražbo slik.
  • LK Trbovlje Brin pa je najavil dobrodelni pohod 24. aprila.

Informacije o vseh teh akcijah so oziroma bodo objavljene na lions.si.

0 Komentarjev

seventeen + 20 =