Slovenska nacionalna kuhinja je žal v glavnem neprimerna za sladkorne bolnike. Distrikt 129 razpisuje natečaj Narodne jedi za diabetike. Iskali bomo najboljšo predelavo recepta slovenske narodne jedi. Namen predelave je, da se izboljša primernost jedi za sladkorne bolnike in s tem tudi preventivno za vse ostale. Strokovna komisija, ki jo bo imenoval guverner, bo ocenjevala recepte po sledeči točkovni lestvici:

ohranjanje izvirnega okusa                                                                       40 točk

ohranjanje izvirnega videza                                                                      10 točk

ustreznosti predelave recepta za sladkorne bolnike                      50 točk

skupaj                                                                                                                100 točk

Recepte bo do 31. 12. 2020 sprejemal pooblaščenec za diabetes na elektronski naslov: zdenko.salda@gmail.com . Lions klubi lahko sodelujejo na natečaju z neomejenim številom receptov. Lions klub, ki bo poslal najboljši recept, bo prejel posebno priznanje guvernerja.

0 Komentarjev