Lions klub Rogaška, je v času COVID – 19 priskočil na pomoč družini na kozjanskem, kjer so tri šoloobvezne deklice, ki živijo z mamo ob minimalnem dohodku, z nakupom tabličnega računalnika in ovitka. S tem prvim projektom smo pristopili k nabavi opreme, ki je nujno potrebna za izvajanje šolanja na daljavo, še posebej za družino, ki si s svojim družinskim proračunom tega nikakor ni  mogla  zagotoviti za vse svoje otroke. Informacijski delavec na šoli pa je poskrbel za vse potrebne nadgradnje in predajo opreme.

Druga donacija je bila namenjena Varstveno delovnemu centru Šentjur, enota Šmarje pri Jelšah. Center je regijski zavod v katerem se izvaja socialno varstvena storitev varstvo, vodenje in zaposlitev pod posebnimi pogoji za odrasle osebe z motnjami v duševnem in telesnem razvoju in institucionalno varstvo. Njihovo delo je usmerjeno, načrtovano in izvajano tako, da posamezniku omogoča ohranjanje samostojnosti, znanj in spretnosti. Temeljni cilj, pa je zadovoljstvo in dobro počutje slehernega varovanca ter upoštevanje njegove individualnosti. V času COVID – 19 in popolnih omejitev je to ravnovesje popolnoma porušeno in ti varovanci potrebujejo za to določena didaktična sredstva. Tako jim je Lions klub Rogaška priskočil na pomoč z donacijo sredstev za ta namen.

0 Komentarjev

9 − three =