Lions Obarjada, naš največji humanitarni dogodek na prostem, ki ga organizira Lions klub Ptuj, je združila in povezala Lione iz vse Slovenije.

5500 ljudi se nam je pridružilo na Obarjadi. To je največji humanitarni dogodek v Sloveniji in v slovenskem lionizmu.

LIONS OBARJADA 2020 – Humanitarni dogodek presežkov

Vodja Obarjade, Igor Kolar je razglasil dobrodelne zmagovalce. Predsednik Lions kluba Ptuj Bojan Kobal z nasmehom pozdravlja zbran znesek sredstev: “TO JE HUMANITARNI DOGODEK PRESEŽKOV!”

Letošnja Obarjada je v soboto na dvorišču Minoritskega samostana na Ptuju privabila več kot 5500 obiskovalcev iz vse Slovenije in jih povezala v dobrodelnosti. Vodja Obarjade, Igor Kolar, je po prireditvi povedal: “Veseli in navdušeni smo, da smo na 15. Lions Obarjadi uspeli združiti ljudi iz vse Slovenije. Humanitarnost smo povezali s kulinaričnim doživetjem in pustnim rajanjem. Presegli smo vsa pričakovanja, saj smo zabeležili rekorden obisk, razdelili rekordno število razdeljenih obrokov obare in zbrali največ sredstev do sedaj.” 8.200 evrov bo organizator Lions klub Ptuj v celoti namenil za družine v stiski in štipendiranje mladih iz socialno ogroženega okolja.

V imenu našega distrikta je 5500 ljudi nagovoril Nino Maletič, 2. viceguverner.

Največjo humanitarno rajanje na prostem sta povezovala Špela Pokeržnik in Jože Ekart – Pepi. Na odmevnem medijskem dogodku je tekmovalo 20 ekip, ki so kuhale in delile obaro ob različnih lokalnih dobrotah. Kolar je na dogodku poudaril: »Ene ekipe so z nami že 15 let, nekaj je novih. Vsako leto imamo več prošenj podjetij za sodelovanje, kar nas veseli, istočasno pa pred nas postavlja veliko odgovornost za še boljšo izvedbo dogodka.« Posebno presenečenje je bil nastop operne pevke iz Rusije Ekaterine Potego, ki je navdušila množico s tremi arijami.

Na odru so se sicer zvrstili odlični lokalni glasbeniki, ki so v plesne ritme popeljali v vse prisotne.

Na letošnji Obarjadi so razglasili dva zmagovalca. V kategoriji Naj Obara je zmagovalno obaro skuhala Zavarovalnica Sava, drugo mesto sta si razdelila ekipi Dominco in Petovia Avto Ptuj, tretje mesto pa je zasedla Tiskarna Ekart. Dobrodelni zmagovalec je bil Lions klub Ptuj, ki je na svoji stojnici zbral največ sredstev in skupaj z lioni iz vse Slovenije skuhal kar 1600 litrov obare. Sledili sta Perutnina Ptuj in Talum.

Ob zaključku je predsednik Lions kluba Ptuj, Bojan Kobal, izpostavil: »Zahvaljujemo se vsem obiskovalcem za rekorden obisk, tekmovalnim ekipam, ki so bile z nami in z zbiranjem sredstev pokazale, da jima je mar. Posebna zahvala pa gre tudi mojim sočlanom iz kluba, ki so danes kuhali in delili več sto litrov obare.«

Člani Lions kluba Ptuj