Slovenska guvernerka Nadja Pahor Bizjak je z člani Lions kluba na novinarski konferenci predstavila 15. Lions Obarjado, ki bo to soboto, 15. februarja, od 9. ure naprej na dvorišču Minoritskega samostana na Ptuju.  Guvernerka je izpostavila, da: »Obarjada ni samo največji dogodek v slovenskem lionizmu, ampak je tudi največji humanitarni dogodek na prostem v Sloveniji. Je dogodek, ki združuje ljudi v dobrodelnosti in pooseblja osnovna načela naše organizacije.« Poudarila je, da je ponosna na tako aktivne lione kot so člani Lions kluba Ptuj in povabila k udeležbi tega izjemnega dogodka. Ob tem je medije seznanila, da slovenski lioni vstopamo v 30-to leto delovanja, ki mu bomo namenili posebno pozornost.

Igor Kolar, vodja Obarjade, je na novinarski konferenci poudaril: »Največji družabno – karnevalski dogodek kulinarike na prostem že 15 let zapored uspešno organiziramo in vsako leto privabimo številne tekmovalne ekipe, ki se jim ob tej priložnosti zahvaljujem.« Lions Obarjada, edini humanitarni dogodek, ki daje dobrodelno dušo Kurentovanju, vsako leto privabi več kot 5000 ljudi. Ob Obarjadi poteka na ptujskih ulicah Etno povorka, Edinstveno etnografsko doživetje slikovitih pustnih navad od blizu in daleč. Večina njih obišče tudi Obarjado. Kolar je izpostavil tudi letošnjo novost: »Z dodatnim kotlom, v katerem bodo obaro pripravljali Lioni iz vse Slovenije, bomo skupno razdelili dodatnih 800 obrokov, skupno bomo torej več kot 5000 obrokov, dodali pa bomo tudi kapljico rujnega Haložana.« Prav vseh 20 tekmovalnih ekip bo zbiralo dobrodelna sredstva, ki jih bodo v celoti namenili družinam v stiki in perspektivnim mladim iz socialno ogroženih družin za štipendije.

Albin Brencl, podpredsednik Lions kluba Ptuj je ob tem dodal: »Letos delujemo pod geslom »Lepo je deliti«, zato smo se odločili, da bomo z Obarjado delili med ljudi ob izjemni tradicionalni domači kulinariki dobro voljo s posebnim glasbenim programom.« Na Obarjadi bodo obiskovalci ob obarah okušali tudi tradicionalne lokalne dobrote, Haloško bunko, Prleško tunko, ocvirkih in praženem krompirju Pražilcev iz Bukovcev. Tudi letos je pripravljen glasbeni program lokalnih glasbenikov, nastopila pa bo tudi Ruska operna diva.

Na novinarski konferenci je bila letos prisotna tudi predsednica Leo klubu Ptuj, Sanja majcen, ki je na novinarski konferenci predstavila njihovo osrednjo akcijo Božičkovanje. Z njo so pomagali več kot 120 otrokom iz socialno ogroženih družin in 18 starostnikom.

Kolar je na novinarski konferenci prijazno povabil: »Vabimo vse, da se nam pridružite v soboto na naši tradicionalni Obarjadi, ki združuje ljudi v dobrodelnosti in zabavi! Pričakujemo vas od 9. ure naprej.« Naj Obaro oziroma zmagovalno ekipo bodo razglasili ob 13. uri. Vabljeni!