Lions klubi Pomurja, LK Ljutomer, LK Gornja Radgona, LK Lendava Lendvá in LK Murska Sobota, smo na skupni Charter night 31. januarja v Moravske Toplice povabili tudi člane Ustanove Mali vitez. Izvedena je bila dražba sestavljanke, pri čemer je bilo zbranih 850,00 eur donacij.

Ustanova Mali vitez je fundacija za pomoč mladim, ozdravljenim od raka, oziroma odraslim, katerim je bila do 18. leta starosti, postavljena diagnoza rak.

Ozdravljenim pomaga pri odpravljanju njihovih občutkov osamljenosti ter jih spodbuja, da bolj pozitivno gledajo na življenje. Pomaga blažiti posledice zdravljenja in pripomore k nakupu tehničnih pripomočkov, protez, lasnih sistemov… mladim pomaga pridobiti izobrazbo, primerno njihovim sposobnostim. Omogoča jim skupinsko rehabilitacijo v zdravilišču in na taborih, druženje v okviru regijskih skupin in psihološko ter medicinsko svetovanje.

Ustanova spodbuja tudi raziskave o poznih učinkih zdravljenja raka pri otrocih, da bi lahko samo zdravljenje izpopolnili v čim večji meri umilili posledice.

Pripravila: Mateja Hochstätter