Dragi Lioni,

v tokratnem novičniku vas vabimo na OTVORITEV naše zaključne razstave v soboto, 7. marca 2020 ob 10. uri v Mariboru, v Narodnem domu.

Slovenski Lionsi sodelujemo v mednarodnem natečaju Plakat miru že uspešnih 23 let. Letos je sodelovalo 38 Lions klubov in 121 osnovnih šol ter skupno kar 1500 otrok. Prejeli smo več kot 130 likovnih del, med katerimi smo izbrali 24 finalistov. Natečaj Plakat miru zadnja leta uspešno vodi pooblaščenka guvernerke za Plakat miru Darja Delavec, ki ji do 2. marca sporočite vašo udeležbo.

Kljub velikemu zanimanju in prijavam smo zaradi okoliščin Korona virusa primorani PRESTAVITI prvo tematsko konferenco New Voices, ki smo jo planirali 14. marca v Izoli. Predvidoma bo konferenca organizirana v mesecu juniju (točen datum vam bomo še sporočili). O vseh nadaljnjih podrobnostih vas bomo obveščali sproti.

Se bomo pa v spomladanskim mesecih prebujali:

z GLASBO:

• člani Lions klub Nova Gorica in LEO klub Nova Gorica vas 18. marca vabijo na Dobrodelni koncert »Pozdrav pomladi«.
  • članica Lions kluba Maribor Zarja vas vabijo 24. marca vabijo na koncert »Z glasbo v pomlad«.

s SMEHOM IN PLESOM, saj vas člani Lions kluba Kranj vabijo na dva dogodka:

Z IZOBRAŽEVANJEM:

• 12. marca bo ob 17. uri na Vranskem potekalo izobraževanje na temo medgeneracijskega sodelovanja, ki postaja ena izmed ključnih prioritet naše družbe in lionizma nasploh. Pooblaščenka Janja Romih bo predstavila osnovne smernice, predstavnike klubov pa poziva k predstavitvi dobrih praks na tem področju. Vabljeni k udeležbi!
  • Že danes is rezervirate termin od 15. do 17. maj za izobraževanje v okviru konvencije, saj se nam obeta pester program.

Z veseljem pa smo prejeli novico o novi donacije Lions kluba Sežana, ki je pomagal otrokom do strokovne ekskurzije.

Dragi Lioni, želimo vam lep konec tedna,

PR odbor