Člani društva slepih in slabovidnih so učencem približali, kako si slabovidni pomagajo skozi življenje. Preko različnih zanimivih aktivnosti so predstavili ovire, na katere naletijo slepi in slabovidni v vsakdanjem življenju.

Igor Miljavec, sicer član Lions kluba Idrija je učencem predstavil pomen bele palice, poučil jih je o njeni uporabi. Učenci so se tudi preizkusili pri njeni uporabi in ugotovili, da sploh ni tako enostavno.

Delavnice o slepoti in slabovidnosti predstavljajo stalnico v delovanju Medobčinskega društva slepih in slabovidnih, to dejavnost pa seveda z velikim veseljem podpira tudi Lions klub Idrija, saj je le z osveščanjem najmlajših mogoče doseči razumevanje slepote in slabovidnosti v širšem okolju.

Delavnice bodo izvedene še v vrtcih v Idriji, Spodnji Idriji in Črnem vrhu. Več si lahko preberete na spletni strani Osnovne šole Cerkno.