Potem, ko so včeraj tekli z zavezanimi očmi v 8 mestih, od Ljubljane, Nove Gorice do Maribora in številnih drugih, smo Lioni danes tek organizirali še v Celju in Piranu, naslednjo nedeljo bomo tekli še v Brežicah, Ljutomeru in Ptuju. 700 ljudi na Štajerskem in Primorskem si je zavezalo oči in se preizkusilo v teku in na poligonih za slepe. Izkušnja je prevzela vsakogar, mnogi so se preizkusili večkrat. Medtem ko so se Lionom v Celju pridružile številne organizacije in ponudile bogat spremljevalni program, so v Piranu ozaveščali tudi številne turiste in ponesli glas o akciji Tečem, da pomagam celo v Avstralijo. Najprej so z zanimanjem spremljali tek in navijali, se nato preizkusili v posebni izkušnji in potem z veseljem pomagali z donacijo za slepe in slabovidne otroke.

Akcije Tečem, da pomagam je tako ta vikend uspešno združila Slovenijo, ozaveščala in pomagala. Celoten izkupiček akcije bodo Lioni donirali za dobrodelen namen. Guverner Zveza Lions klubov Slovenije, Branko Dolenc je po akciji Tečem, da pomagam poudaril: »Za zgodnjo obravnavo slepih in slabovidnih otrok želimo Lioni zbrati 40 000 evrov, potem bo Mednarodna zveza lionov dodala še 80. 000 evrovSkupen znesek, 120.000 evrov, bomo skupaj namenili zgodnji obravnavi slepih in slabovidnih otrok iz vse Slovenije.« Zato smo se v Zvezi odločili, da bomo po akciji TEČEM, DA POMAGAM organizirali posebno dražbo dresov ambasadorjev akcije Anžeta Kopitarja, Tima Gajser in majico Petra Prevca. Sredstva zbiramo tudi s SMS-ji na 3113:

• tako da na številko 3113 pošljete SMS s ključno besedo POMAGAMO in donirate 1 EUR ENKRATNO,
  • tako da na številko 3113 pošljete SMS s ključno besedo POMAGAMO1 in donirate 1 EUR MESEČNO,
  • tako da na številko 3113 pošljete SMS s ključno besedo POMAGAMO5 in donirate 5 EUR MESEČNO.

Zahvaljujemo se vsem medijem, ki z nami širite glas o dobrodelni akciji Tečem, da pomagam. Skupaj z vami smo uspešno ozavestili več ljudi in bomo lažje pomagali tistim, ki nas v Sloveniji resnično potrebujejo, to so slepi in slabovidni otroci in njihovi zgodnji obravnavi.

Za vse dodane informacije o akciji sem vam na voljo Maja Krušič Šega, na 051 367 733 ali na maja.krusic.sega@gmail.com.