Intenzivne priprave orgatima, ko smo velikokrat iskali nemogoče poti in si postavljali nove izzive, so napovedovale uspešen dan. Številni prijavljeni pa dodatna motivacija, da naredimo še več. In tako se je začel naš dan, s soncem ter Olgo in Tanjo na info pultu in rumenim orgatimom, Nadjo, Igorjem, Markotom, Črtom, Ireno in Majo. Nasmejani obrazi, ob tem pa rumene kape in barvni bedži so bili zaščitni znak lionizma tega dne v San Simonu v Izoli. Prav vsak udeležencev je prišel nasmejan, poln energije, zanosa, kar je napovedalo zelo poseben dan. Po pozdravu Maje, nagovoru guvernerja in Leo predsednika, nam je Dean Kocjančiča, predsednika LK Izola in direktorjem Turističnega združenja Izola, predstavil Izolo. DJ Timo pa nas je v plesnih ritmih pospremil na okusno kosilo na terasi s pogledom na morje. Tako smo začeli druženje, spoznavanje in kovanje novih načrtov. Tretje vseslovensko druženje Lions Leo je zaznamovala daleč najbolj raznovrstna zasedba lionov, lions klubov do sedaj. A kljub temu, da se udeleženci med seboj pred srečanjem niso poznali, so že na začetku delovali kot ena družina. Prav vsi so sodelovali v animacijskih igrah, ki jih je začel guverner z ženo. Izjemna plesalca sta dodobra ogrela več kot 150 udeležencev Slovenskega dne lionizma. Ko so vsi na zelenici zaplesali Golico, pa so se animacijske igre lahko začele. Marko in Maja sta vodila prav poseben program, polnega smeha in zabave. Simončki, Sončki, Najboljši, Malvazija, Morski volkovi, Kobilice, Palčki in Zmagovalci so bile skupine naključno izbranih udeležencev, ki so vsak po svoje definirali, zakaj smo lioni in kaj je lionizem. Misel, ki ostaja v spominu je »Lionizem smo sončki, ki svetimo v temi«. Od poligona za slepe, do ustvarjalnih igrah, pri katerih si moral pokazati posebne veščine, smo program popestrili še z vsebino lionizma, pričakovanj lionizma in vabili na številne Lions dogodke po Sloveniji. Predstavili smo prisotne pooblaščence, aktualne projekte, conske predsednike in ponudili možnost različnim klubom, da se predstavijo družini lionizma. Udeleženci so sodelovali, se bodrili in spodbujali, plesali, se družili in zabavali. Občutki ob odru, kjer je plesni ritem dajal guverner, so bili nepopisni, posebni in čarobni. Ob zelenici je za poslikave in posebne namizne igre skrbela Irena, ki je dodobra popestrila dogajanje. Animacijske igre so se končale z vlečenjem vrvi, igro, ki je vedno znova pokazala, da smo lioni ljudje, ki pomagamo, ne glede na izid, vsi za enega, eden za vse. Sledilo je zasluženo okrepčilo, bobiči, in ples ob morju.

Odlična energija, nasmejani obrazi, dobra volja, sodelovanje, spodbujanje, pomaganje, zdrava mera tekmovalnosti in zabava so zaznamovali 3. Slovenski dan lionizma. Z uspešno izvedenim srečelovom smo dogodku dodali tudi humanitarno noto. Tako je tradicionalni dogodek, ki združuje in povezuje lione in leo v družino lionizma, uspel in kar kliče po ponovnem vseslovenskem srečanju.