Medobmočnsko društvo slepih in slabovidnih iz Nove Gorice je v torek, 6.5.2014, v sodelovanju s knjižnico Cirila Kosmača Tolmin, organiziralo zaključno prireditev iz spomladanskem izvajanju delavnic o slepoti in slabovidnost.

Prireditve sta se udeležila tudi župan občine Tolmin g. Uroš Brežan in guvernerka slovenskih Lions klubov ga. Alenka Marter.

Društvo je delavnice izvajalo za primorske vrtce in osnvne šole, skupaj je bilo v program je vključenih okoli 1.000 otrok, ki so se na delavnicah srečali s slepimi in slabovidnimi osebami ter spoznali kako živi slepa oz. slabovidna oseba, tipkali so na stroj, ki piše z Brajevo abecedo, s pokritimi očmi so hodili s palico, ki je pripomoček za slepe in igrali družabne igre z igrali, ki so prilagojena za slepe in slabovidne.

Delavnice so prinesle še dodatne rezultate, saj so v dveh vrtcih ugotovili, da imajo slabovidnega otroka. Društvo se je takoj odzvalo in izvedlo uposabljanje za vzgojiteljice, da jim bo lažje delati s temi otroci.

Lions klub Soča Kobarid je finančno podprl izvedbo delavnic.