Trebnje, 30. 11. 2013 in 1. 12. 2013 – Pretekli konec tedna bi lahko strnili v znane verze Toneta Pavčka: »Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš – sence.« V soboto smo LEO Klub Trebnje in gledališka skupina P.L.I.N. v KD Trebnje organizirali dobrodelno predstavo Cirkus, zbrana sredstva pa namenili 2-letnima dvojčicama Piki in Piji Hrastar iz Pluske. Dvojčici sta pravi mali borki. Že v času nosečnosti so zdravniki ugotovili, da se Pikin trebušček ne razvija normalno ter da njen srček ne bije pravilno. Zaradi zapleta pri porodu pa so se zdravstvene težave pojavile tudi pri Piji; zdravniki so diagnosticirali hudo cerebralno paralizo, epilepsijo, osteoporozo in globalni zaostanek v razvoju. Toda s pomočjo ljubeče družine, ki deklici spremlja na vseh terapijah in negah, Pika in Pija lepo napredujeta in se razvijata. Žal pa prepotrebne terapije predstavljajo tudi visok finančni vložek, zato smo se organizatorji odločili, da vsa zbrana sredstva na dobrodelni predstavi namenimo za terapije, ki bodo deklicama omogočile lepšo prihodnost. Odziv ljudi je bil neverjeten. V soboto smo se zaradi velikega obiska odločili, da predstavo ponovimo dan kasneje. Dvorana kulturnega doma Trebnje pa se je za premajhno izkazala tudi v nedeljo. Še bolj veseli pa smo bili končnega zneska, 11.300 €, ki bo šel v roke malih bork in družine Hrastar. K visoki vsoti so znatno pripomogli donatorji:  Alva d.o.o – Jure Višček (3.000 €), PGD Kriška vas (1.200 €), anonimni donator iz občine Trebnje (800 €) in Mažorete Trebnje. Velika hvala tudi vsem obiskovalcem, ki so dvakrat napolnili trebanjsko dvorano in s svojimi prispevki doprinesli h končnemu znesku. Ponovno bi se radi zahvalili P.L.I.N.-ovcem za izvrstno predstavo in pomoč pri organizaciji, vsem ostalim nastopajočim, ter vsem medijem in posameznikom, ki so brezplačno objavljali vabila na predstavo. Počaščeni pa smo bili tudi z izkazano podporo Lions guvernerke, gospe Alenke Marter, in Leo predsednika, Damjana Matičiča, ki sta se udeležila predstave. Še enkrat hvala vsem, ki ste nam pomagali odganjati sence in omogočili dvema sončicama lepšo prihodnost!

Pomagamo!