Letošnjo akcijo Plakat miru je vodila ravnateljica OŠ Ribnica, sicer tudi članica Lions kluba Ribnica, ga. Andreja Modic. V akciji sta sodelovali dve osnovni šoli in sicer Osnovna šola dr. Franceta Prešerna iz Ribnice in Osnovna šola Primoža Trubarja iz Velikih Lašč.

Natečaja se je udeležilo 30 učencev z obeh imenovanih šol in prispevalo 30 čudovitih del, izmed katerih je tri zmagovalna izbrala komisija v sestavi:  Natalija Kocjančič (Ministrstvo za šolstvo), dr. Tatjana Devjak (predsednica LK Ribnica),  Staš Škrabec (LK Ribnica).

Zaključna prireditev je potekala v prijetnem vzdušju in ob malce napetosti in pričakovanja med udeleženci natečaja, saj so bili zmagovalci razglašeni šele ob koncu prireditve.

Otroški obrazi so žareli in ob prijetnem medgeneracijskem druženju po končani prireditvi so bili izmenjani sami lepi vtisi in občutki ter člani Lions kluba Ribnica smo ugotavljali, da se moramo tudi v prihodnje lotevati tega projekta, saj prinaša samo veselje.