Alen Kobilica, najprepoznavnejši slovenski maneken v visoki modi, učitelj plavanja ter učitelj in trener smučanja, je pred tremi leti oslepel. Njegov odziv na novo nastalo oviro je brez dvoma lahko vzor in motiv številnim drugim, ki ne vedo, kako se spopasti s tovrstnimi življenjskimi preizkušnjami. Posvetil se je novim izzivom, najpomembnejši je Center Vidim cilj, ki spodbuja slepe in slabovidne k telesni aktivnosti in rednemu ukvarjanju s športom, tako rekreativnemu, kot tekmovalnemu. Center opravlja pionirsko delo na področju športa za slepe in slabovidne v Sloveniji in s tem viša kakovost njihovega življenja.

iz leve: Urban Centa - vodja projekta pomoči Centru Vidim cilj ter moderator prireditve, Dorijan Maršič - guverner Zveze Lions klubov, Alen Kobilica – ustanovitelj centra Vidim cilj, Peter Krelj – predsednik Lions kluba Bled Golf

Lioni Distrikta 129 Slovenija smo se odločili, da bomo Centru pomagali pri izvedbi njegovih programov. Akciji se je pridružilo 25 Lions klubov, ki so zbrali 5.500 EUR ter jih namenili nakupu tehničnih sredstev, tako za prosto, kot tudi za tekmovalno smučanje, ter za smučanje slabovidnih otrok iz socialno ogroženih družin. Simbolni ček je Alenu Kobilici predal guverner zveze Dorijan Maršič v soboto, 3. marca 2012, na jubilejnem 10. Lions Ski Open-u v Kranjski Gori. Kot predtekmovalci so na veleslalomu nastopili tudi otroci iz Zavoda za slepo in slabovidno mladino ter Alen.

Otroci iz Zavoda za slepo in slabovidno mladino Ljubljana ter Alen Kobilica s člani Lions kluba Bled Golf ter guvernerjem Zveze Lions klubov Dorijanom Maršičem

Več o Alenu Kobilici in Centru slepih športnikov Vidim cilj