Letošnje srečanje je sovpadalo s praznovanjem 100-letnice Lions Clubs International in je bilo zato še posebej slavnostno. Potekalo je pod geslom »Zavezani miru in prijateljstvu«. Organizirali smo bogat program z ogledom kulturno-zgodovinskih znamenitosti, razstavo likovnih del z natečaja Plakat miru, izdajo dvojezičnega letaka o posebnostih v cestnem prometu dveh držav ter prepletom glasbene in likovne umetnosti.

Srečanje smo v prelepem sončnem vremenu pričeli z ogledom cerkvice pri Svetem križu v Kojskem. Nadaljevali smo na gradu Dobrovo, kjer smo na terasi gradu smo s kratko slovesnostjo odkrili spominsko obeležje posvečeno temu dogodku ter v počastitev 100-delovanja lionizma v svetu. Obeležje, ki ga sta oblikovali mladi kiparki Andreja Pegan in Polona Terčon, prikazuje preplet dveh oljkinih debel. Oljka, v preteklosti razširjena v Goriških Brdih, zaradi velike pozebe izkoreninjena in v zadnjem obdobju ponovno zasajena, simbolizira mir, trdoživost in vpetost  v svoje okolje. Preplet debel simbolizira povezovanje, prijateljstvo in sodelovanje med dvema sosednjima narodoma. Podstavek za skulpturo je izdelal Miran Bizjak iz Lions kluba Dobrovo iz lesa dreves, ki rastejo na tem območju – lovor, oreh, akacija, hrast, brest. Udeleženci so si v nadaljevanju ogledali Mušičevo galerijo  z največjo evropsko zbirko grafičnih listov briškega rojaka Zorana Mušiča.Prisotne so pozdravili predstavniki obeh distriktov, Gianni Dovier, guverner D 108Ta2 Italija in Miro Kvas, drugi vice guverner D 129, župan Franc Mužič ter conska predsednika Pasquale de Candia in Nadja Pahor Bizjak, ki v tem letu vodi Prvi odbor. Večer smo zaključili ob druženju v prijetnem vzdušju dobrovskega gradu. Sredstva, zbrana v okviru srečanja, bomo preko Lions Clubs International fundacije namenili za cepljenje otrok proti ošpicam ter za prizadete ob lanskem potresu v osrednji Italiji.