Sodelovanje v mednarodnem natečaju Plakat miru in uvrstitev v finalni izbor, sodelovanje v fotografskem natečaju, zbiranje rabljenih očal in mednarodne izmenjave ter mednarodni Tabor mladih v Sloveniji so naša stalnica na mednarodnem področju. Stalnica v Sloveniji ostaja projekt Viški hrane, ki smo ga še okrepili. Trenutno v projektu sodeluje kar 20 Lions klubov, ki pobirajo hrano v 60 trgovinah, skupaj so razdelili več kot 100 ton hrane. Preko naše mednarodne fundacije (Lions Clubs International Fundation) smo realizirali donacijo Zavodu Pod strehco v višini 50.000 USD za namen boljšega delovanja Ljudske kuhinje v Ljubljani. Uspešno smo organizirali vseslovensko akcijo Tečem, da pomagam, katere namen je bilo ozaveščanje širše javnosti o problemih s katerimi se v vsakdanjem življenju soočajo slepi in slabovidni teh gluhi in naglušni. Več kot 2500 udeležencev je mesec maj obarvalo v mesec dobrodelnosti. 10 prizorišč v Sloveniji je dihalo za lionizem in skupaj zbralo 14.400 EUR dobrodelnih sredstev. Na pobudo Lions klubov Ljubljana Emona in Rogaška Slatina je bil izveden tudi poseben glasbeni projekt Otroci Otrokom na petih lokacijah. Pet sodelujočih Lions klubov se je odločilo s polovico zbranih sredstev v višini 5.000 EUR podpreti pilotni projekt Predšolska obravnava slepih in slabovidnih otrok, ki ga Zveza pripravlja skupaj z Zavodom za slepo in slabovidno mladino Ljubljana. Organizirali smo Slovenski dan lionizma, ki je skozi druženje združil lione in leote ter nam dal zagona za novo leto.

Guverner Jurij Šarman: »Številne akcije so dokaz, da se znamo povezovati in združevati za dober namen.« V tem letu smo za dobrodelni namen donirali več kot 440.000 EUR evrov ter tako pomagali številnim pomoči potrebnim. Guverner je na Zboru podelil najbolj aktivnim članom kabineta visoka priznanja mednarodnega predsednika, s svojimi priznanji pa se je zahvalil tudi zelo aktivnim Lionom v tem letu, ter članstvu zaželel še uspešno dobrodelnost v prihodnje. Priznanje za uspešno guvernersko leto pa je  bila tudi prisotnost številnih tujih gostov. Z nami je bil prejšnji mednarodni direktor LCI Ernst Musil, prejšnja guvernerka avstrijskega multidistrikta 114 Christine Musil, makedonski guverner Dragi Filevski in  tajnik hrvaške Zveze Lions klubov Zlatko Janković – Miloš.

Na Zboru je članstvo potrdili novo vodstvo. S 1. julijem bo vodenje Zveze za eno leto prevzel novo izvoljeni guverner Branko Dolenc iz Lions kluba Vogrsko, sledila mu bosta Gregor Pajič iz Lions kluba Trbovlje Brin in Marko Gospodjinački iz Lions kluba Bled Golf kot prvi in drugi viceguverner.

Konvencija v Novi Gorici bo ostala v spominu tudi zaradi dobro pripravljenega izobraževalnega dela. Bodočim  klubskim vodstvom in članom kabineta guvernerja je  ponudila sklop Lions izobraževanj, praktičnih usposabljanj in številne izmenjave dobrih praks. Ob prijetnih večerih so se stkale vezi, ki krepijo medsebojno sodelovanje in dobrodelne aktivnosti 54 Lions kubov.

Najbolj aktivni prostovoljci ali člani, ki so za letošnje delo v lionizmu prejeli visoko priznanje mednarodnega predsednika.

Skupinska slika udeležencev letošnjega izobraževanja na konvenciji.

Zapisala: Maja Krušič Šega, pooblaščenka guvernerja za odnose z javnostmi