Predsednik Ptujskih Lionov, Stanko Vojsk, je na predstavitvenem srečanju poudaril, da Obarjada iz leta v leto postaja večji družabni in kulinarični dogodek, ki daje dobrodelno dušo Ptujskemu karnevalu: “Pričakujemo več kot 5000 ljudi, pripravljamo poseben zabavni program, letos prvič dodajamo tudi tekmovanje v Naj humanitarni stojnici.” Glavni namen te novosti je predstaviti dobrodelnost, ki je stalnica Obarjade. Kot je na srečanju izpostavil vodja organizacijskega odbora Obarjade 2017, Igor Kolar, bodo na Obarjadi razdelili 4000 brezplačnih obrokov, predstavili dobrodelnost na različne načine ter ves dobrodelni izkupiček namenili vzpostavitvi projekta Donirana Hrana na Ptuju, in sicer za nakup opreme za razdelilnico hrane in avtomobila za razvoz hrane, ter šolanju nadarjenih otrok iz socialno šibkih družin.

Donirana hrana (www.lions.si) je projekt, v okviru katerega Lioni s partnerskimi organizacijami vsak dan po zaprtju 70 trgovin po Sloveniji prevzemajo neoporečno hrano in jo dostavijo v javne razdelilnice, Varne hiše in druge socialne ustanove. “Prejemnikov je trenutno okrog 2600, potreb pa je žal vedno več, zato pozdravljamo namero Lions kluba Ptuj, da pristopi k projektu,” je na srečanju z novinarji povedal guverner Zveze Lions klubov Slovenije, Gregor Pajič, ki je poudaril pomen Obarjade ne samo za regijo, ampak tudi za Slovenijo in slovenski lionizem: »Obarjada je naša največja dobrodelna prireditev na prostem, ki združuje ljudi z dobrodelnostjo in kulturo na najboljši možen način. Vsako leto pritegne množico iz Slovenije in tujine in tako ponese naš glas v svet kot družbo, ki zna in zmore združiti ljudi, ozaveščati in pomagati.« Temu je pritrdil tudi predsednik organizacijskega odbora Kurentovanja in lion Branko Brumen: Kurentovanje spada med največje karnevale na sveta, a samo mi imamo v sklopu karnevala tako množičen dobrodelno – družaben dogodek, Obarjado, ki predstavlja našo pristno kulinariko in kulturo ter bogati turizem v regiji. Zato vabim vse, da se nam pridružijo na letošnji Obarjadi”

Guverner se je ob koncu srečanja zahvalil organizatorjem Lions klubu Ptuj, ki je eden najaktivnejših med 55 klubi v Sloveniji. Ptujski lioni namreč v regiji že 20 let aktivno zaznavajo stisko v regionalnem okolju in jo z dobrodelnimi aktivnostmi uspešno blažijo. Tako je Lions klub Ptuj postal pomemben humanitarni akter, ki je do sedaj pomagal:

• Socialno šibkim z različnimi akcijami, tradicionalno pa z obdaritvijo otrok –  Božičkovanjem. Slepim in slabovidnim: društvom, posameznikom pri nakupu različnih pripomočkov. Mladim za boljšo prihodnost: pri šolanju, s štipendijami, z ozaveščanjem z natečajem Plakat miru, z ustanovitvijo in mentoriranjem podmladka Leo kluba. Posameznikom s posebnimi potrebami: lani smo z zbranimi sredstvi Obarjade pomagali invalidu pri nakupu avtomobila, nakupom različnih pripomočkov. Se odzival na naravne katastrofe v Sloveniji, širši regiji in mednarodnem prostoru.

Po predstavitvenem srečanju z novinarji je potekalo tudi srečanje z 24 ekipami (seznam je priložen), ki bodo v soboto tekmovale v pripravi Obare in Naj humanitarni stojnici. Skupno sporočilo je bilo, da želijo v dobri družbi delati dobro družbi. Zato vabijo na Obarjado vse ljudi, ki želijo v dobri družbi okušati najboljše obare, kapljico rujnega ter pomagati za dober namen.

K sodelovanju vabimo tudi medije, s katerimi bomo še bolj učinkovito pomagali in ponesli moč dobrodelnosti v javnost. Zato bodite z nami na največjem humanitarnem družabnem kulinaričnem dogodek na prostem, ki vas bo zagotovo navdušil z energijo Ptuja.

ZDRUŽIMO ENERGIJE IN POMAGAMO!

Za vse ostale informacije sem na voljo Maja Krušič Šega, na maja.krusic.sega@gmail.com.

Lep pozdrav,

Maja Krušič Šega

Pooblaščenka guvernerja za odnose z javnostmi

Zveza Lions Klubov Slovenije