Ideja je počasi prerasla v zahteven projekt, ki ga je vodila za to posebej določena projektna skupina našega kluba. Projekt, ki je plod skupinskega dela je tako končno zaživel. Ključno za pričetek izvajanja je bila sklenitev pogodbe o donatorstvu med Zvezo Lions klubov, Distrikt 129-Slovenija in Poslovnim sistemom Mercator, d.d. ter seveda maksimalna pripravljenost zaposlenih v Mercator  centru  Tabor.

Hrana, ki bi sicer postala bio odpadek, je tako razveselila uporabnike zavetišča za brezdomce, ki ga vodi Center za socialno delo Maribor. V nadaljevanju Projekta bo Center za socialno delo poskrbel, da bodo hrano prejeli tudi tisti občani, ki so na meji za pridobitev državne pomoči pa so takšne pomoči kljub temu potrebni.

Ob prevzemu hrane, pripravljene po pravilih za prevoz, smo bile prijetno presenečene nad izjemno prijaznostjo zaposlenih. Hvala Mercatorju, da je pripomogel prižgati iskre v očeh pomoči potrebnim.

Zahvala gre tudi vsem, ki so pripomogli k uresničitvi Projekta.