Zgodaj popoldne smo se poklonili padlim in položili cvetje najprej na vojaškem pokopališču v Foljanu, nato še na kostnici v Sredipolju (Redipuglia).

Sledil je ogled Parka Ungaretti, ki je posvečen pesniku Giuseppu Ungaretti. Posestvo nam je razkazala gospodinja Mirella Della Valle Terraneo. Popoldne smo poslušali predavanja enologa, agronoma in novinarja dr. Claudia Fabbra z naslovom “Bitke in steklenice” (Battaglie e Bottiglie), zgodovinarja arh. Silva Stocka “Kraška fronta v kraju Castelnuovo” in dr. Gianfranca Trombetta o “Parku Ungaretti”. Sledila je pokušnja terana in večerja.

Poleg članov trinajstih Lions klubov so se srečanja udeležili prejšnji guverner Andrej Orel, drugi vice guverner Marko Gospodjinački, conska predsednica Nadja Pahor Bizjak iz distrikta 129 Slovenija ter vice guverner Gianni Dovier, pooblaščenec za stike s Slovenijo Giorgio Bressan, regijska predsednica Cinzia Cosimi in conski predsednik Massimo Szalay iz distrikta 108Ta2 Italija.