Učenci navedenih osnovnih šol so izdelali skupno 22 plakatov na temo Naš svet, naša bodočnost. Pripravili smo krajši kulturni program, ki je združeval mlajšo in starejšo generacijo – društvo upokojencev z recitacijo  ter  glasbeno točko učencev  OŠ Stročja vas.

Prireditve se je udeležil tudi gospod Jurij Šarman, prvi vice guverner Distrikta 129. Akademski slikar gospod Vladimir Potočnik je v imenu komisije za izbor likovnih del, skupaj s predsednico Lions kluba Ljutomer Lidijo Belovič predal zahvale avtorjem risb, njihovim mentorjem in ravnateljicam sodelujočih šol. Prisotne so poleg predsednice Lions kluba  pozdravile tudi v.d. direktorica Splošne knjižnice  ga. Vesna Laisani in županja občine Ljutomer mag. Olga Karba.