Prvi festival Juda za vse – Jožeta Škrabe se je 15. aprila zgodil v Ljubljani. Ranljive skupine prebivalstva v slovenskih judo klubih sicer vključujejo v vadbo v organiziranih inkluzivnih sekcjah že dolgo, na obali že vsaj 23 let. Povsem enakopravno. Ampak festival oziroma državno prvenstvo je nadgradnja in korak naprej pri nediskriminaciji v športu. Je nova, lepa zgodba, ki ni nastala čez noč in tudi ne bo ostala le pri prvem poglavju. Napisala jih bo še mnogo več.

Darij Šomen, inkluzivni trener juda v Judo klubu Koper in mojster juda 2. dan je tisti nekdo, ki je veliko pripomogel k koraku naprej. Je član strokovne komisije za inkluzivni judo pri Judo zvezi Slovenije in strokovni sodelavec za področje duševnega zdravja pri centru za socialno delo Koper in aktiven član Lions kluba Istra Ankaran.

Več v intervjuju TUKAJ.