Avlo kranjske knjižnice so v sredo popoldne napolnili razigran smeh, glasba in predvsem veselje ob svečanem odprtju razstave natečaja Plakat miru.

Letos je natečaj potekal pod naslovom Mir, ljubezen in razumevanje, na povabilo Lions kluba Kranj pa so se za sodelovanje odločile osnovne šole Orehek, Predoslje, Naklo, Preddvor, Staneta Žagarja Kranj in Šenčurja.

»Vesela sem, da smo prejeli veliko število lepih plakatov, saj je lepo, ko veš, da tudi mladi razmišljajo o vrednotah življenja in si prizadevajo za mir, ljubezen in razumevanje. Težko nalogo smo imeli pred seboj, ko smo med vsemi plakati izbirali zmagovalne. Vsak je po svoje lep, vsak po svoje razmišljujoč, umetniški,« je poudarila predsednica Lions kluba Kranj in koordinatorka natečaja Plakat miru Alenka Kotar.

Darja Delavec, ki je koordinatorka za vso Slovenijo, je dodala, da je natečaj namenjen otrokom, starim od 11 do 13 let, letos pa je že sedemindvajseti. »Plakat miru je zgovorna odslikava otroških želja živeti v miru, prijateljstvu, razigrani igri in zvedavem spoznavanju poti, ki vodi v mladost,« je poudarila Darja Delavec, v imenu komisije, ki je ocenjevala plakate, pa je trem mladim umetnicam, ki so se najbolj izkazale, čestitala Tanja Mendillo. To so Hana Kalan iz Osnovne šole Orehek, Lea Šmajd iz Osnovne šole Predoslje in Nika Frelih iz Osnovne šole Naklo. Razstavo plakatov si v avli kranjske knjižnice lahko ogledate še do konca meseca, vmes pa bodo tri nagrajene plakate poslali tudi na skupno ocenjevanje plakatov iz vse Slovenije.

Vsako leto Lions klubi s celega sveta v svojem okolju sponzorirajo mednarodni likovni natečaj Plakat miru. Namen natečaja je spodbuditi otroke v starosti od 11 do 13 let k razmišljanju o miru. Svoja razmišljanja potem otroci z različnimi tehnikami predstavijo kot likovna dela. Izmed vseh del, ki se zberejo na koncu natečaja, je izbranih 24 del na nivoju distrikta, ki predstavljajo delo več kot 400.000 otrok iz vsega sveta.