Poslanstvo Lions kluba je ustvarjanje in spodbujanje medsebojnega razumevanja, človekoljubja in solidarnosti s ciljem, da ljudje dobimo pomoč takrat, ko jo potrebujemo in da jo nudimo, ko jo lahko.

Lions klub Ljutomer, ki deluje šesto leto, je organiziral že več dobrodelnih dogodkov, katerih rezultat je bila pomoč ljudem v stiski. Tokratne donacije pa so bili še posebej veseli, saj sta se član ljutomerskega lions kluba Boris Onišak ter njegov prijatelj Simon Sanda odločila, da bosta namesto daril na svoji rojstnodnevni zabavi pobirala prostovoljne prispevke, ki jih bosta namenila v dobrodelne namene.

Namensko zbranih 940 evrov sta oba slavljenca donirala Lions klubu Ljutomer, ki pa je zbrana sredstva namenil za konkreten primer socialno ogroženega otroka oz. šolskemu skladu OŠ Križevci. Bon v vrednosti 940 evrov je od predstavnikov kluba hvaležno sprejela ravnateljica šole Lidija Koroša, ki je zagotovila, da bodo podarjena sredstva prišla v prave roke.

V Lions klubu Ljutomer upajo, da bo lep primer zbiranja prostovoljnih prispevkov namesto daril ob raznih priložnostih postala razširjena dobra praksa, ki bo med nami spodbudila več solidarnosti in več zavedanja, da na svetu nismo rojeni le zase.