Lions Klub Ljubljana Viva so letošnje poletje že osmo leto zapored izvedli enega od naših nosilnih projektov, Morske iskrice. Na Debelem rtiču so letošnje poletje 3 samskim mamicam in njihovim 10 otrokom omogočili nepozabne morske počitnice, ki si jih sami sicer ne morejo privoščiti. Družine so bile izbrane s pomočjo Centrov za socialno delo, ki so najbolje seznanjeni s stiskami posameznih slovenskih družin. Izjemno smo veseli, da smo navkljub neugodnim razmeram, uspeli projekt izpeljati tudi v letošnjem letu.Poletje se počasi poslavlja, veselje poletnih počitnic in edinstvenih doživetij so nam ustvarili prijetne trenutke in spomine. Vendar ne vsem. Na poti življenja se lahko soočamo tudi z neprijetnimi okoliščinami, ki so lahko negativne za otroke. Eden od tovrstnih izzivov so tudi poletne počitnice, ki jih nekateri starši svojim otrokom ne morejo privoščiti.Skupno so do sedaj v okviru projekta Morske iskrice nepozabno poletno doživetje omogočili že 55 mamicam in več kot 80 otrokom. Veselje in iskrice, ki jih vsako leto opazujejo v očeh otrok so potrdilo, da so na pravi poti in da s projektom nadaljujemo tudi v prihodnje.