LK Maribor Zarja – Plakat miru – Mir, ljubezen in razumevanje

V soboto 11. 04. 2015 se je zaključil 27. natečaj Plakat miru z naslovom “Mir, ljubezen in razumevanje”. Srečanje in podelitev priznanj in nagrad finalistom je potekalo v Manziolijevi palači v centru Izole. LK Izola-Isola nam je pripravil odprtje razstave finalnih del otrok, ki so sodelovali v natečaju in ustvarjalno delavnico pod vodstvom profesorice likovne vzgoje in akademske slikarke Fulvie Grbac. V delavnici so vsi otroci skupaj ustvarjali transparent – plakat z imenom “Mir povezuje”.

Kljub slabemu vremenu, dežju in burji je bil dan čudovit. Udeleženci smo si ogledali Manzolijevo palačo, eno najstarejših stavb v Izoli, tipično meščansko hišo v beneškogotskem slogu  zgrajeno 1470, ki danes služi kot razstavni prostor, ogledali smo si dela vseh otrok, uživali v glasbenem programu, ki so ga za nas pripravili Izolski osnovnošolci in pevka Tinkara Kovač.

V osnovni šoli Dante Aligheri so otroci skupaj ustvarjali plakat, slikali so, s čevlji, rolko, kolesom, samokolnico in skirojem so odtiskovali in prepredli celoten plakat.  Uživali so otroci, uživali smo gledalci, na veliko žalost otrok je bil izlet z ladjico odpovedan zaradi slabega vremena.

Za LK Maribor Zarja je v natečaju sodelovala Lara Jugovič iz OŠ Ludvika Pliberška, pod mentorstvom g. Violete Škrabl je zasedla 2. mesto v natečaju. Zaključka natečaja se je udeležila Lara s starši in mentorico, udeležili sva se ga tudi članica Petra Lakner zadolžena za projekt Plakat miru in predsednica kluba Maja Skerbinjek Kavalar.