Projekt Pametno mesto je zastavljen skupaj s  francoskim Anncyjem in italijanskim Bolzanom. Projekt sam predstavlja velikanski izziv. Zanj so morali pridobiti veliko večji mesti od Idrije in vsem se obetajo inovativne rešitve, z njimi spodbuda gospodarstvu in možnost neposrednega kandidiranja za naložbeni denar v Bruslju. Razveseljivo je, da ta projekt vsebuje tudi rešitve dostopnosti za vse skupine ranljivih posameznikov, pri njem sodeluje s svojimi rešitvami tudi zavod Dostop.

Lions klub Idrija je sopodpisnik Pisma o nameri med Medobčinskim društvom slepih in slabovidnih Nova Gorica za uresničevanje ciljev Načrta varnih poti za odpravljanje arhitektonskih in komunikacijskih ovir ter izobraževanje o dostopnosti.