Lions klub Škofja Loka je podelil za 8.000 evrov donacij

Lions klub Škofja Loka je po februarskem dobrodelnem koncertu, na katerem so nastopili Omar Naber, Manca Špik in Kvatropirci ob spremljavi Orkestra slovenske vojske, podelil donacije v skupni vrednosti skoraj 8.000 evrov.

Lions klub Škofja Loka je podelil za 8.000 evrov donacij

Z donacijo v višini 4.000 evrov bodo pomagali štirim socialno ogroženim družinam, ki so se tudi sicer znašle v hudi stiski. Sredstva bodo družine prejele prek Župnijske Karitas Škofja Loka. Znesek v višini 1.000 evrov namenjajo tudi socialno ogroženi družini iz Žirov, ki ga bodo nakazali Krajevni organizaciji Rdečega križa Žiri. 1.000 evrov bo prejela tudi Krajevna organizacija Rdečega križa Češnjica-Železniki za sprotno reševanje potreb posameznikov. Z donacijo v višini 500 evrov bodo na pot pospremili dijake Gimnazije Škofja Loka, ki se septembra odpravljajo na MEPI odpravo v Veliko Britanijo. Med prejemniki donacij je tudi Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Kranj - 500 evrov namenjajo za pomoč pri nakupu novega kombija. Tako kot vsako leto bo Lions klub Škofja Loka tudi letos slepim in slabovidnim tekačem in njihovim spremljevalcem ter članom terapevtske skupnosti Društva Projekt Človek Sopotnica omogočil udeležbo na 7. nočnem teku štirih mostov, ki bo 16. junija v Škofji Loki. Za plačilo njihovih startnin Društvu tek štirih mostov namenjajo 500 evrov. Z donacijo v višini 300 evrov pa bodo slabovidnemu Luku Bergantu, dijaku Centra IRIS, omogočili udeležbo na poletnem mednarodnem taboru komunikacije in računalništva na Hrvaškem.