Naloge in aktivnosti novo ustanovljenega Odbora Lions klubov severnega Jadrana so predvsem organizacija in izvedba enega ali več dogodkov letno, ki bodo predvidoma realizirani sekcesivno v treh državah, s poudarkom na dobrodelnem sodelovanju in prijateljstvu med ljudmi na obmejnih območjih ter širjenju mednarodnega sporočila miru ter povezovanja, ki ga prinašajo Lions klubi treh con v Severnem Jadranu.

Odbor sestavljajo:

• Iz 5. cone 1. regije Lions distrikta 129, Slovenija: LK Koper Capodistria, LK Postojna Proteus, LK Sežana, LK Ankaran Istra, LK Koper Obala, LK Portorož Zarja in LK Izola Isola.
  • Iz cone A, Prve regije Lions distrikta 108 TA 2 Multidistrikta Italija: LK Trieste Miramar, LK Trieste Alto Adriatico, LK Trieste Europa in LK Duino Aurisina.
  • Iz Regije Zahod, Cona 2, Lions distrikta 126, Hrvaška: LK Novigrad, LK Poreč in LK Pula.

Odbor vodijo predsedniki con in sicer Igor Bordon, Dario Angiolini in Vlado Gamboc, ki že dogovarjajo naslednje aktivnosti odbora.