Pri letošnjem natečaju Plakat miru, ki je potekal pod motom »Imagine Peace«, poslovenjeno v »Zamisli si mir«, je sodelovalo 29 slovenskih Lions klubov, kar je največ do sedaj. Komisija, ki so jo sestavljali štirje akademski slikarji Franc Golob, ki je bil tudi predsednik komisije, Azad Karim, Bogdan Vrčon ter Peter Abram in profesor likovne umetnosti Vladimir Bačič je imela težko delo, saj je bilo med 106 deli, ki so prišla v ožji izbor, mnogo zelo kakovostnih del. Za najboljše delo so razglasili plakat, ki ga je ustvaril trinajstletni Dean Cvijić iz Osnovne šole Jožeta Krajca iz Rakeka, pokroviteljski klub pa je bil LK Ljubljana – Tivoli. Zmagovalno delo je bilo že poslano na svetovni izbor v ZDA, sporoča pooblaščenec guvernerja Jordan Polanec.

Plakat miru_slovenski zmagovalec 2012