Na drugi seji kabineta, ki je potekala 23. novembra 2019 v Divači, je doc. dr. Erika Zelko predstavila projekt Last Aid – zadnja pomoč. Slovenija je enajsta država v Evropi, ki se je vključila v ta projekt. Projekt Last Aid pomaga zagotavljati boljšo, kvalitetnejšo oskrbo kronično, dolgotrajno in neozdravljivo bolnih ljudi in sicer tako, da se opolnomoči čim večje število ljudi za kvalitetno oskrbo ter nudi pomoč svojcem terminalno bolnih. V Sloveniji je že usposobljenih 35 inštruktorjev, ki bodo izvajali delavnice po celotnem območju Slovenije. Želja nosilcev projekta je tudi narediti interaktivni informacijski atlas Slovenije z možnostjo izbire njihovih dejavnosti s ciljem hitro in učinkovito pridobiti informacije o različnih možnostih oskrbe bolnikov.

Člani kabineta smo projekt podprli. Guvernerka je za pooblaščenko za projekt Las Aid imenovala Cvetko Sreš iz Lions kluba Murska Sobota. Upamo,  da se bodo člani Lions klubov v Sloveniji pridružili projektu s pomočjo pri organizaciji delavnic inštruktorjev na terenu,  predvsem s tehnično podporo in pri obveščanju.

Dodatne informacije o projektu na povezavah: