Kdor postane član LIONS kluba prevzema dolžnost, da bo z svojim delom, znanjem in sredstvi POMAGAL reševati stiske soljudi v svoji lokalni okolici in po potrebi tudi širše. Veže nas izrecna prisega in zaveza etičnim načelom. Vse stroške delovanja kluba pokrivamo lioni iz svojih zasebnih sredstev in zbrane donacije namenjamo v celoti humanitarnim projektom.

Razvoj lionizma se je pri nas premaknil od začetnih svečanih družabnih dogodkov s plesi, srečelovi in licitacijami umetnin, v čistejšo obliko prave dobrodelnosti z aktivnim prostovoljnim delom. Samo v preteklem letu smo slovenski LIONS klubi zbrali in namenili soljudem več kot pol milijona evrov vredne pomoči v najrazličnejših oblikah.

Tradicionalna usmeritev LIONS klubov v skrb za slepe in slabovidne se je v zadnjih letih zelo razširila v vse večjo skrb za otroke, invalide in socialno ogrožene soljudi. Vsak klub svoj letni program dela sestavi samostojno. Zato imamo tako zelo različne projekte: od športnih tekmovanj do kulturnih predstav in koncertov, od novoletnih stojnic z domačimi piškoti do vesele vožnje otrok z ladjico po Ljubljanici.

BITI LIONS pomeni biti sočuten, solidaren, razumevajoč, toleranten, pripravljen dobrovoljno pomagati in prostovoljno delati ter darovati v skladu z svojimi možnostmi. BITI LIONS pomeni imeti prijatelje v Sloveniji in daleč po svetu, ki podobno mislijo in delajo. BITI LIONS je posledica zahtevne osebne odločitve, včasih polna nepričakovanih naporov in neizogibne požrtvovalnosti. BITI LIONS pa prinese vsakemu od nas tudi doživetja trenutkov sreče, ki jih lahko delimo z ljudmi, če smo jim vsaj malo pomagali. BITI LIONS je zelo lepo.

Informacije o organiziranosti in delovanju članov slovenske Zveze LIONS klubov so javno dostopne. Postati član humanitarne organizacije je častna odločitev.  Vsem novim članom, kandidatom in interesentom za člane so na voljo gradiva, ki sta jih posebej za to priložnost pripravila Liona Zdenko Podlesnik in Slavko Stošicki.

V drugem delu srečanja je Lionka Monika Tavčar vodila zanimiv pogovor z odličnim športnikom, nekdanjim svetovno znanim fotomodelom in po operaciji pred leti oslepelim Alenom Kobilico, pogumnim ustanoviteljem humanitarnega društva VIDIM CILJ.

Za konec pa smo imeli pred premierno projekcijo odličnega dokumentarnega filma producenta Janija Severja in režiserja Blaža Završnika o slovenskem dečku Tadeju, ki kljub slepoti polno sodeluje v življenju – celo smuča.

Alenka Marter

Guvernerka