Največji Lions projekt »donirana hrana« (DH) v Sloveniji se uspešno razvija v več smereh, kar odmeva tudi na Expo v Dubaju.

Lani smo drugič v koledarskem letu presegli 1.000 ton zbrane in razdeljene hrane v okviru projekta »donirana hrana«.

V letošnjem letu se je število trgovin, vključenih v projekt povečalo za tri: Škofja Loka, Kokrca in Trbovlje. S prvim marcem se tako v projekt DH aktivno vključenih 117 trgovin v več kot 30 krajih širom Slovenije.

Konec marca pričakujemo razpis Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano za nabavo tehnične opreme za potrebe izvajanja projekta DH. V Celju smo pridobili dodatnih 10m2 prostora, ki ga bomo namenili krajšemu skladiščenju zelenjave in sadja, v kolikor bomo uspeli prostor ustrezno opremiti s hladilnimi napravami.

V februarju je bil projekt DH predstavljen v Dubaju na Expo v slovenskem paviljonu.

V okviru projekta DH se bomo vključili v pomoč beguncem iz Ukrajine. Glede na naravo projekta in izkušnje preteklih let smo se odločili, da bomo s hrano in drugimi potrebščinami, ki jih bomo uspeli dobiti od donatorjev, pomagali pri oskrbi v zbirnih centrih, kjer bodo begunci nastanjeni.

Zdene Podlesnik,

pooblaščenec za donirano hrano pri Lions Slovenija