Loading dogodki

« Vsi dogodki

• Ta dogodek je že bil izveden.

5. Dan na snegu za slepe in slabovidne

18. 1. 2020 @ 9:00 - 14:00

Lions klub Idrija, Hotel Cerkno in Zveza slepih in slabovidnih Slovenije skupaj s Smučarskim društvom Novinar v soboto, 18.1.2020 na Smučarskem centru Cerkno organizirajo dobrodelno akcijo »Dan na snegu za slepe in slabovidne osebe ter člane njihovih družin«. Že peto leto zapored se dogodka kot smučarji – vodniki slepih in slabovidnih oseb  ali spremljevalci udeležijo številni člani in članice našega kluba in Lions klubov Severne Primorske. Nekateri s seboj pripeljejo tudi svojce in prijatelje. Skupaj z njimi poskrbimo za dobro počutje udeležencev iz vrst slepih in slabovidnih in članov njihovih družin tako pri aktivnostih na snegu kot tudi ob druženju na skupnem kosilu in podelitvi priznanj.

Dan na snegu za slepe in slabovidne osebe bo letos potekal po naslednjem razporedu*:

• med 9.00 in 9.15 –  zbiranje udeležencev srečanja na spodnji postaji sedežnice Brdo Smučarskega centra Cerkno in dodelitev spremljevalcev tistim udeležencem, ki jih potrebujejo
  • med 9.30 in 10.00 – razdelitev smučarske opreme udeležencem in začetek aktivnosti na snegu
  • med 10.00 in 12.30 – vadba za začetnike na zgornjem delu smučišča, ostali smučajo prosto oz. slepi in slabovidni smučarji ali tekači smučajo s spremljevalcem
  • med 12.30 in 13.30 – zbiranje v posebni sobi restavracije na vrhu smučišča, kosilo in druženje

Po kosilu in druženju za  tiste najbolj zagnane po želji sledi še kakšna ura ali dve rekreacije na snegu.

V primeru, da bi v akciji Lions kluba Idrija želeli sodelovati kot smučarji  – vodniki slepih in slabovidnih ali kot spremljevalci slepih in slabovidnih nam to sporočite na e-naslov: bogdan.tusar@gmail.com ali igor.miljavec@gmail.com oz. na telefon 041 485 430 (Igor) do ponedeljka, 13. januarja 2020.

Lepo vabljeni!

LIONS KLUB IDRIJA

Datum:
    18. 1. 2020
    Čas:
    Dogodek kategoriji:
    ,

Organizatorji

Lions klub Idrija
    Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Nova gorica
    Hotel Cerkno
    Smučarsko društvo novinar