Ko smo sredi aprila Rdečemu križu Novo mesto predali pomoč – prvih 70 paketov s hrano za socialno šibke družine v naši regiji, so nam na Rdečem križu povedali, zmanjkuje nam paketov, zelo slabo kaže. Upamo, da nam ne bo treba obesiti obvestila »NI HRANE«. Pomoč iz EU pride šele jeseni. Nam zmanjkuje sredstev za nove pakete. Ne vemo, kaj bomo, kako bomo pomagali… so nam pojasnili. Vlada je sicer sprostila nekaj državnih rezerv, a pomoč vsak mesec samo v Novem mestu potrebuje več sto ljudi.

Zato smo v hipu pripravili novo akcijo. Zbrali smo dodatna sredstva za dodatno pomoč Lions kluba Novo mesto. Kupili smo dodatnih 70 paketov in predali RK NM. Skupaj smo samo letos prispevali 140 paketov s hrano za socialno ogrožene.

Naj bo to spodbuda za vse, ki lahko, da stopimo skupaj in pomagamo. Odgovorne pa pozivamo, naj ukrepajo. Ljudje ne smejo biti lačni!