Veseli in ponosni smo, da nam je s pomočjo nastopajočih, obiskovalcev, donatorjev, Občine Brežice in Posavskega muzeja Brežice uspelo zbrati sredstva za nakup hišnih sakralnih orgel, ki bodo v lasti Glasbene šole Brežice in bodo dane v izključno uporabo 14-letnemu Antoniu. Verjamemo, da bo Antonio z uporabo teh orgel, s svojo voljo, vztrajnostjo in požrtvovalnostjo dosegel cilj na svoji življenjski poti, postati poklicni in priznani organist ter s svojim poklicem skrbeti zase, za svoje najbljižnje ter razveseljevati ljudi, kar nedvomno počne že sedaj z igranjem na orgle v cerkvi v Dobovi, o čemer smo se na koncertu tudi prepričali ob predvajanju posnetka njegovega igranja. Verjamemo pa tudi, da se bo Antonio na svoji glasbeni poti večkrat odzval na klic dobrodelnosti in s tem pomagal drugim doseči življenjske cilje, tako kot so to storili nastopajoči na našem koncertu, Nina Berger, Elizabeta in Dragutin Križanić ter godalni orkester in učitelji Glasbene šole Brežice in povezovalec dogodka Robert Petan, ki so poskrbeli za prekrasen večer glasbe in dobrodelnosti.

Počaščeni, veseli in hvaležni smo, da se je našega koncerta udeležil tudi guverner Gregor Pajić, ki je naši članici Mateji Sušin Brence podelil priznanje guvernerja, zahvali pa sta prejeli tudi članici Petrija Stojanović Škul in Nataša Mihajlović.

Iskreno se zahvaljujemo vsem, ki so nam pomagali doseči nov cilj na naši poti dobrodelnosti.

Več o dogodku pa na naslednjih povezavah: https://www.facebook.com/Lions.klub.Brezice/

Foto: Gregor Podvinski

Objava v medijih: