Dragi Lioni,

tudi ta teden smo ponosni člani aktivne Lions družine. Nadgradili smo projekt Donirana hrana in skupaj z Lidlom dosegli dogovor o predaji sadja UKC Ljubljana in UKC Maribor enkrat na teden. Za tiste, ki v teh kriznih časih skrbijo za nas. Posebna zahvala za izvedeno akcijo gre koordinatorju Zdenetu Podlesniku za izjemno delo in ves trud, ki ga vlaga v projekt. Tokrat so se mu pridružili mariborski in ljubljanski klubi in predali donacije.

Z vami delimo še fotografije zadnej predaje zaščitnih mask na Dolenjskem in v Kranju.

Veseli smo tudi pomoči s strani Lions klub Ljubljana Omnia, ki ponuja brezplačno svetovanje na področju prava, psihosocialno prostovoljno pomoč in na področju spletnega marketinga in vzpostavljanje spletnih trgovin.

Ker smo v teh časih vsi primorani delovati drugače, smo organizirali posebno izobraževanje za bodoča vodstva. Zahvala Polonci Centa za izvedeno izobraževanje aplikacije Zoom in Loreni Hus za organizacijo ter vsem, ki ste se ga odločili.

Za vse klube, ki razmišljate o nakupu zaščitne opreme, lahko maske za enkratno uporabo in pralne obrazne maske ali certificirane (kirurške) maske za enkratno uporabo naročite po ugodni ceni pri invalidnem podjetju Avantus (dosegljivi so na telefonu 031/321-919).

Obveščamo vas, da smo za 15.000 zaščitnih mask, ki smo jih razdelili prejšnji teden, razdelili glede na naše cilje, da v večji meri pomagamo starejši populaciji. Prav oni so tisti, ki so ob tej epidemiji še posebej ogroženi v domovih za starejše. Ob prvi pošiljki zaščitnih mask le-te razdelili domovom, ki so po informacijah pristojnih razpolagali z najmanjšo rezervo te zaščitne opreme. Z drugo delitvijo smo želeli pomagati  domovom, ki se že bojujejo z okužbo, pa jim je za ustrezno zaščito pri zdravih uporabnikih močno primanjkovalo zaščitnih mask.

Veseli smo vseh vaših zgodb o aktivnem delovanju  in sodelovanju vašega kluba na pr@lions.si.

Ostanite zdravi v varnem zavetju svojega doma.

Objem!